=== joostvb_rs is now known as joostvb [08:07] \o/ [08:07] zna li neko sta se desava sa forumom (sto je nedostupan (cesto)) [13:15] pozdrav vladap [13:21] zna li neko sta se dasava sa forumom [19:04] dobro veče! [19:04] svako vece [19:04] kako se prevodi Settings Manager? [19:05] Nisam na svom računaru. [19:05] "Podešavanja sistema"? [19:05] sef podesavanja :):):) [19:05] upravljac podesavanja [19:06] ok [19:06] upravljanje podesavanjem [19:06] a kako glasi zvaničan prevod? [19:06] podesavanje [19:06] zavisi od konteksta sta podesavas [19:06] podesavas manager ili nesto drugo [19:07] glavna podesavanja [19:07] sistema [19:07] onda glavna podesavanja ili opsta podesavanja [19:08] settins je u stvari postavljanje [19:08] adjust je podesavanje u tehnici [19:08] uh, kako sam napisao [19:10] adjustment podesavanje (settins podesavanja) prema google-u [19:11] Jeste li znali da se Xubuntu čita Zubuntu a ne Iksubuntu? [19:11] postavljanje settings [19:11] svasta [19:12] a kako se cita zubuntu [19:12] lepo [19:12] oduvek mi je tako bolje zvucalo [19:12] ne znam zasto [19:13] imao sam osecaj [19:13] onda sam na bosanskom wikiju našao dokaz [19:13] a kasnije i na engleskom vikiju [19:13] inače [19:13] X se u engleskom moze čitati i kao Z [19:13] moze ili mora [19:13] Xangku - Zenku a ne Ksenku [19:13] moze [19:13] to jest [19:14] nekad mora kao z a nekad kao iks ili ks [19:14] zavisi [19:14] kako se citaju unix xenix zinix [19:16] juniks [19:16] zeniks ili kseniks, ne znam, moram proveriti [19:16] ziniks [19:17] nekada se izgovaralo junux kseniks i ziniks [19:17] juniks* [19:17] kseniks je nepravilno [19:17] zasto [19:17] Zeniks ili Ziniks [19:17] zato što se tako ne čita [19:18] jednostavno [19:18] tako ga niko ne čita [19:18] mozda sada [19:18] pre 30 i vise godina da [19:18] Reč je engleskog porekla [19:18] ne americkog [19:18] i oni ga čitaju sa Z [19:18] porekla iz engleskog jezika [19:18] na to sam mislio [19:19] poreklo americko [19:19] nastalo u usa [19:20] xerox je engleskog porekla i cita se kao zeroks [19:20] bar je tako bilo pre 30 i vise [21:09] cao drugari. opet problemi sa serverom? :( [21:11] izgleda [21:11] ja ceo dan ovde pitam sta se desava ali niko ne odgovara [21:11] ne radi duze vreme, [21:11] vec par dana pokusavam [21:12] radio do pre par dana [21:12] ajd pokušaću da sredim [21:14] sto se ne menja hosting ako uporno ima problema? :/ [21:14] uh, stanje je ovakvo [21:14] bilo je par puta problema i sa hostingom, ali uglavnom je do servera [21:14] raspada se, nije baš up to date, a nema ko više da ga održava [21:14] i bilo je već par puta hajki da reinstaliramo sve, ali svaki put smo bili pred selidbom na novi hosting [21:15] i to tako stoji netaknuto već predugo [21:15] ja sam već zakazao da će to da bude sređeno, samo da dokusurim fax za ovu godinu :) [23:11] e drugari imam jedan problem? kada radim php u localu, nikako mi ne radi upload, a prebacio sam www direktorijum na moj home. [23:11] znam da su dozvole u pitanju. [23:12] ali ja ne znam, kako je to ispravno podesiti za lokalni razbvoj. [23:12] :)